
Column
20 juli 2022 om 10:35 OverigColumn
advertentie
Eerst vakantie
De zomervakantie is voor de basisscholen nog steeds zes weken, een poging om die te veranderen door iets in te korten en de ‘winst’ aan de kerstvakantie te plakken, is niet gelukt. Was het een luchtballonnetje? Het is in ieder geval geruisloos verdwenen en de miljoenen scholieren genieten van deze onverkorte zomervakantie. Ach, niet iedereen heeft zes weken vakantie, maar de meeste mensen pakken in de zomer voldoende afstand van het dagelijkse leven: door op vakantie te gaan of de tijd hebben om gewoon lekker iets heel anders te doen. Het schrijven van deze column brengt me naast het besef van eerst vakantie vieren ook tot het nadenken over de periode na de vakantie.
Ik hoor de laatste tijd best veel mensen die coronaklachten hebben en positief zijn getest. Mijn vrouw en ik hebben weer zo’n booster gehaald. De overheid wil voorkomen dat de scholen gaan sluiten, ook als er een flinke coronagolf over ons land raast. De scholen hebben voor de zomer al goed nagedacht over de mogelijke maatregelen die genomen moeten worden. Het lijkt er gelukkig op dat de coronaklachten mild zijn. Eerst vakantie en dan maar zien hoe de vlag erbij hangt; gewoon of op zijn kop?
Dan het schrikbarende lerarentekort. Op de scholen in onze gemeente hebben we nog wel genoeg leerkrachten om de groepen te bemensen, maar bij zieke of positief geteste groepsleerkrachten zal het bijna onmogelijk zijn om geschikte vervangers te regelen. Kom op jongelui die, na eerst een heerlijke vakantie, het komende jaar examen op HAVO of VWO gaan doen: overweeg serieus of de PABO wat voor je is! Het is echt een mooi beroep: Leerkracht op een basisschool. Het salaris is de laatste tijd flink verhoogd, dus daar hoef je het ook niet meer voor te laten. Ongeveer 47 jaar geleden maakte ik de keuze voor dit prachtige vak en soms bekruipt mij het gevoel dat ik zo weer voor de klas wil staan.
Tot slot iets heel anders: Wat gaaf dat we kort na de zomervakantie weer met z’n allen door het Van Boetzelaerpark in De Bilt kunnen wandelen en genieten van de Kunstmarkt. En leuk dat je de kunst kunt combineren met de Marktdag van de Dorpskerk en de Oldtimerdag. Er staat overigens nog veel meer leuks op het programma in onze mooie gemeente met zes actieve kernen. Maar ……………… eerst vakantie!
Door Martin van Veelen













