
Sint in Maartensdijk, Groenekan en Hollandsche Rading
2 december 2022 om 09:00 Algemeendoor Henk van de Bunt
advertentie
Dit jaar werd de Goedheiligman in Maartensdijk verwelkomd – o.a. door locoburgemeester Pim van de Veerdonk. Aan de westzijde van Dijckstate was de Kindervriend te paard naar het Maertensplein gegaan en startte hij met zijn pieten zijn rondrit.
Op het Maertensplein werd Sinterklaas na de rit nogmaals welkom geheten en begaf hij zich vervolgens onder de kinderen om op de foto te gaan, winkeliers te bezoeken en de tekeningen in ontvangst te nemen voor de kleurwedstrijd.
![]()
Schoen zetten kon op vrijdag 25 november bij kapper Hans Stevens; Piet had deze weer rijkelijk gevuld. - Credit
![]()
Eén van de Pieten was per bakfiets naar het plein gekomen. - Credit
![]()
Locoburgemeester Pim van de Veerdonk begeeft zich in het feestgedruis. - Credit
Groenekan
In Groenekan was het ook dit jaar weer een groot feest; op vrijdagavond 25 november mochten alle kinderen om 18.30 uur hun schoen zetten in Dorpshuis De Groene Daan. Zaterdag 26 november startte om 13.30 uur de optocht vanaf de Oranjelaan. Rond 14.00 uur arriveerde de stoet bij de Groene Daan; daar deelden de Pieten de schoenen allemaal weer uit.
![]()
Vrijdagavond begon in de Groene Daan het feest; kinderen mochten hun schoen zetten.
![]()
Na corona gebeurt de begroeting van Sinterklaas met een boks of ellebooggroet. - Credit
![]()
Er was veel belangstelling van en voor mens, dier en Pieten. - Credit
Hollandsche Rading
Op zaterdag 26 november konden kinderen uit Hollandsche Rading een schoen zetten in het dorpshuis. Na een nachtje slapen werden de deuren van het Dorpshuis op zondag 27 november weer geopend en kon iedereen rond 13.30 het feest met de Sint en zijn Pieten gaan (mee-)vieren. Rond 15.00 uur werden ze weer uitgezwaaid en konden de kinderen ontdekken of en wat er in hun schoen was gestopt.
![]()
Zaterdag kon ook in Hollandsche Rading al een schoen worden gezet. - (foto Kees Floor)
![]()
In afwachting van zijn komst even zijn stoel uitproberen. - (foto Kees Floor)
![]()
Sinterklaas vraagt om stilte, wanneer Piet de kinderen wat vraagt. - (foto Kees Floor)
![]()
In het boek van Sinterklaas staan bijv. de verlanglijstjes van alle kinderen en zeker niet te vergeten staat er ook in of iedereen dit jaar lief of toch een beetje stout is geweest. - (foto Kees Floor)






















