
Behoud Jagtlust doet oproep aan gemeente
24 september 2024 om 09:38 PolitiekDE BILT Naar aanleiding van het recente besluit om Landgoed Jagtlust maar gedeeltelijk tot monument te bestempelen doet Stichting Werkgroep Behoud Jagtlust een oproep aan de gemeenteraad: ‘We moeten heel het Landgoed Jagtlust koesteren. Ondanks de druk van verdere verstedelijking ligt het witte landhuis nog in het midden van het historische park. In het eigen beleid spreekt de gemeente van behoud en versterking van het park. Die kans ligt er nu erfgoedexperts adviseerden om het hele landgoed als monument te beschermen.’
advertentie
Monumentale waarden Jagtlust borgen
Het Biltse college van burgemeester en wethouders besloot eerder om het voormalig gemeentehuis en het gazon met herdenkingsmonument aan te wijzen als gemeentelijke monument. Behoud Jagtlust vindt dit een positieve stap maar bepleit net als de experts het hele landgoed te beschermen. Nu komen de lokale politici aan zet.
Participatietraject
Op donderdagavond 26 september besluit de gemeenteraad over een participatietraject voor de bestemming van het witte landhuis. ‘De kaders van zo’n traject moeten helder en duidelijk zijn, dat zijn ze nu nog onvoldoende ’ zegt woordvoerder Anne de Boer van Behoud Jagtlust: ‘zo moeten vóóraf de monumentale en erfgoed waarden geborgd worden.’
Geen versnippering landgoed
Behoud Jagtlust is van mening dat ook het eigendom van het landhuis en landgoed in één hand dient te blijven. “Versnippering van het landgoed is voor ons uit den boze, de gemeente moet daarvoor garant staan. Het spreekt dat er voldoende financiële middelen moeten komen: ‘De toekomst van het monument mag niet afhankelijk zijn van het een of andere verdienmodel.’ De Boer: ‘Behoud Jagtlust denkt en werkt graag mee aan een bestendige toekomst voor het iconische Jagtlust en het historische park. Na jaren van verwaarlozing is dat hard nodig’
Grijp kansen voor versterking van Landgoed Jagtlust
Plaatsing tijdelijke woningen Kwekerij
Op de komende raadsagenda staat ook de plaatsing van zo’n zestig tijdelijke woningen op het terrein van de voormalige gemeentelijke Kwekerij. ‘Behoud Jagtlust is zeker niet op voorhand tegen plaatsing van deze tijdelijke woningen. Nieuwe ontwikkelingen zullen er altijd zijn, maar wij bepleiten het advies van het expertisecentrum MooiSticht. Dit zegt onder meer: zorg dat je het einddoel van het monumentale karakter van het Landgoed beschrijft, dat er zo min mogelijk verharding komt en de ondergrond zo weinig verstoord raakt en bovenal dat het terug te draaien en echt tijdelijk is.’ Anne de Boer vertelt de zorgen van Behoud Jagtlust met college en raad gedeeld te hebben. ‘Het historische park vervult ook een belangrijk rol in de Biltse groenstructuur. Daar moet zeker nog verdere waarborg voor komen.
Online vergadering bijwonen
Het is mogelijk de raadsvergadering online bij te wonen. Dit kan op de website van de gemeente: https://debilt.raadsinformatie.nl/vergadering/1163807. Naast het gesprek over Landgoed Jagtlust zal er ook worden ingegaan op de plannen omtrent de windmolens.













