Doke Pouw bij haar versie van Het Tweede Straatje, waarmee zij in de finale staat van 'De Nieuwe Vermeer'.
Doke Pouw bij haar versie van Het Tweede Straatje, waarmee zij in de finale staat van 'De Nieuwe Vermeer'. Julie Houben

Doke gooit het roer om

15 februari 2023 om 12:06 Overig Tips van de redactie

‘Je kunt meer dan je denkt’

advertentie

BILTHOVEN Na een ziekteperiode besloot Doke dat het anders moest. Ze nam ontslag en zag wel wat er op haar pad kwam. Sindsdien bruist haar leven als nooit tevoren. Ze is finalist van ‘De Nieuwe Vermeer’ en ze gaat de Marathon van New York lopen. ‘Dit is zo gaaf!’

Door Julie Houben

Sprong in het diepe “Eind 2021 kreeg ik een heftige voedselvergiftiging” vertelt Doke Pouw (37) in haar sfeervolle appartement, waar het ateliertje met haar eigen Vermeer-versies meteen de aandacht trekt. “Ik belandde ermee op de IC en was wekenlang echt heel ziek. Gelukkig herstelde ik compleet. Het was voor mij een moment om het roer om te gooien. Ik zei mijn baan in de sales op, startte een eigen bedrijfje in creatieve bedrijfsondersteuning en zocht daarnaast een tweede baan voor extra inkomsten. Het voelde allemaal heel spannend, echt een sprong in het diepe.”

Een miljoen mensen De droombaan kwam niet meteen, maar wel iets anders: ‘De Nieuwe Vermeer’. Een tv-wedstrijd zoals eerder ‘De Nieuwe Rembrandt’. Doke: “Sinds een paar jaar schilder ik met veel plezier. Ik dacht: ik meld me gewoon aan. Ik heb twee werken gemaakt en met één werk, ‘Het Tweede Straatje, zit ik in de finale! Dat had ik echt nooit verwacht. Het spannendste van het hele traject was dat ik over mijn voortgang moest vloggen. Had ik nooit gedaan, het voelde superkwetsbaar, jezelf filmen, wetende dat er straks misschien wel een miljoen mensen naar je kijken. Maar toch gedaan. Op zondag 19 februari kom ik op tv. De uitslag mag ik natuurlijk nog niet vertellen.”

Krankzinnig plan Het Vermeer-avontuur smaakte naar meer. “Het is zo leuk om ergens voor te gaan en te zien dat je meer kunt dan je denkt.” Doke’s volgende project is dan ook minstens zo ambitieus. “Ik ga de Marathon van New York lopen, samen met mijn schoonzus. Dit wordt echt een enorme uitdaging. Door mijn ziekte ben ik 25 kilo afgevallen maar ik ben nog steeds te zwaar. Het lijkt een krankzinnig plan voor iemand met mijn omvang en zo goed als nul loopervaring. Sinds januari ben ik aan het trainen. Eerste doel is de kwartmarathon in Rotterdam. Ik zit nu op de 8 kilometer en het is afzien. Maar het gaat me gewoon lukken!”

Anderen inspiren Het vloggen voor het Vermeer-project inspireerde Doke om dat ook bij haar marathon-project te doen. “Ik film mijn geploeter en hopelijk ook mijn vooruitgang. De vlogs zet ik binnenkort op YouTube. Daarmee wil ik anderen inspireren ook letter de stap te zetten om te doen wat je eigenlijk niet durft. Omdat je bang bent om te falen.”

Doe het gewoon Doke is nog elke dag blij met haar beslissing om, zoals ze het zelf zegt ‘volle bak in het diepe te springen’. “Ik deed heel lang dingen niet. Uit angst dat ik het niet kon of om mezelf te laten zien. Sinds ik dat heb losgelaten bruist mijn leven als nooit tevoren. Ik kom op tv, ik ga naar New York! En die leuke baan, die kwam er ondertussen ook. Ik ben team-assistent op De Werkplaats. Echt, als het kriebelt: doe het gewoon! Er komen hoe dan ook dingen op je pad waar je een rijker mens van wordt.”