
Bestemmingsplan houdt gemoederen bezig
22 november 2023 om 09:00 Algemeendoor Guus Geebel
advertentie
De commissie Burger en Bestuur besprak op 14 november onder voorzitterschap van Ralph Jacobs een brief van AdvoConsult namens inwoners, over actualisering van het bestemmingsplan Maartensdijk. De gemeenteraad besloot op 5 oktober deze brief in de commissie te bespreken om duidelijkheid te krijgen over de bouwmogelijkheden die in het bestemmingsplan op het perceel Het Kassencomplex zijn opgenomen.
Bij dit agenda punt is mr Folkert Boonstra van AdvoConsult inspreker. ‘Het bestemmingsplan Maartensdijk is ouder dan tien jaar en de wet zegt dat het moet worden geactualiseerd. Dat gebeurt vaak niet als er vanuit de bevolking geen actie wordt ondernomen. Bij dit plan ligt een bouwplan dat een ontwikkelaar wil gaan ontwikkelen en dat bewoners van de Merellaan willen tegenhouden omdat ze bezwaar tegen het ontwerp hebben.’ Boonstra heeft daarom gevraagd het plan te actualiseren en tot die tijd de plannen te bevriezen.
Vragen
Arie Vonk Noordegraaf (SGP) vraagt een wat er dan wel moet gebeuren. Boonstra antwoordt dat zijn cliënten het liefst willen dat er helemaal niet wordt gebouwd op die plek. Een complex met winkels en vier woonlagen met tien woningen zorgt voor een toestroom van bezoekers en parkeerproblemen. Het bezwaar is dat het veel te groot is. Het staat ook veel te dicht op het appartementencomplex dat er al staat. Op de vraag van Werner de Groot (CDA) of een complex met twee woonlagen een verbetering zou zegt hij dat het in ieder geval minder overlast zou geven. ‘Bewoners zouden zeker voor een grondruil zijn.’
Bestemmingsplan
De SGP wil de brief van de bewoners bespreken. Vonk Noordegraaf: ‘We zien op het Maertensplein nu al een parkeerprobleem.’ Hij zou willen onderzoeken of op die plaats een parkeerplaats is te realiseren en de ontwikkelaar vragen op een andere plek te gaan bouwen. Ook vraagt hij het college om te bevorderen dat er een gesprek met de ontwikkelaar en de omwonenden komt. Wethouder Anne Marie ’t Hart begrijpt de zorgen goed. ‘Het bestemmingsplan dat de gemeenteraad in 2010 heeft vastgesteld staat vijf bouwlagen toe. Dat vinden wij te hoog en stedenbouwkundig niet passend.’ Zij noemt het een lijkje in de kast. ‘Met de eigenaar is getracht twee percelen te combineren. Er is op dit moment geen plan dat vastligt. Aan de eigenaar is meegegeven dat wij participatie heel belangrijk vinden. Daar zullen wij op letten.’
Participatie
Commissievoorzitter Ralph Jacobs zegt dat de bespreking van de brief over het bestemmingsplan gaat over wat de fracties ervan vinden. ‘Wie er wat mee wil doen moet dat met een bijvoorbeeld motie vreemd doen, maar nu besluiten we niets.’ De SGP vraagt om een participatieplan. Fracties geven aan wat ze vinden. Erik den Hertog (Lokaal De Bilt) vindt dat drie lagen minder is dan mag en dat de initiatiefnemer dat wil. Wethouder ’t Hart gaat in op gestelde vragen. Over de zorgboerderij aan de Dorpsweg zegt zij dat het bestemmingsplan Dorpsweg naar de raad komt waarbij de belangen van de zorgboerderij zeker betrokken worden. Op de vraag hoe de participatie in 2010 is gegaan heeft zij geen antwoord. ‘Het bestemmingsplan is al vastgesteld en dan kun je participatie niet verplichten. Desondanks hebben wij bij de initiatiefnemer aangedrongen om te participeren en dat houden wij in de gaten als er weer een nieuwe schets is. Wettelijk is geen resultaatsverplichting op te leggen. Het is aan de raad om hier iets mee te doen.’


![De locatie van de woningbouw aan de Gregoriuslaan. [foto Henk van de Bunt]](https://storage.pubble.nl/96897487/content/2024/11/8af28ba7-7c01-456a-a6e0-3fa1dcbf2bb2_thumb1024.jpg)


![De motie om deze uitritconstructie te heroverwegen werd ook unaniem aangenomen. [foto Henk van de Bunt]](https://storage.pubble.nl/96897487/content/2024/10/ee9bcf8a-d8cb-4334-9411-eb6e3449f97d_thumb1024.jpg)







