
Evi en Félien gaan naar WK in Argentinië
30 juni 2025 om 14:00 Overigdoor Jelle Haspers
advertentie
Het tweetal Evi (11) en Félien (12) mag zich, na een prachtige gouden plak op het NK Aerial Hoop, op gaan maken voor het WK in Argentinië in oktober. Daar worden zij de jongste deelnemers van TeamNL die mee mogen doen aan deze spectaculaire discipline.
‘Wat is Aerial Hoop precies?’ Het is een vraag die Evi uit Groenekan niet voor het eerst krijgt, want, eerlijk is eerlijk, Aerial Hoop is nou nog niet bepaald de allerbekendste sport in Nederland. Kortgezegd is het een jurysport waarbij luchtacrobatiek wordt uitgevoerd in een doek of in een hoepel. Vervolgens doen deelnemers verschillende oefeningen en poses om tot een act te komen. Het is een sport die erg spectaculair oogt en veel lenigheid en kracht vergt volgens Evi. De sport biedt de meiden ook ontzettend veel ruimte om hun creativiteit de vrije loop te laten gaan. ‘Het is zo leuk omdat je jezelf elke keer weer kan uitdagen om iets nieuws te proberen, want er zijn zo veel dingen die je kan doen!’ De acts, die de meiden doen, bedenken zij dan ook deels zelf. ‘We bedenken veel zelf en onze trainer helpt ons dan om de act mooi in elkaar te zetten.’
Goud op het NK
Wanneer Evi en Félien talent blijken te hebben en Evi iets meer dan een jaar geleden aan haar vader vertelt dat ze ook op zondag kan komen trainen om zich voor te bereiden voor het NK, moet haar vader toegeven dat hij toch een klein moment denkt aan de rustige zondag die hierdoor ook in het teken komt de staan van de sport. Al ziet hij natuurlijk ook snel in dat het enthousiasme bij de twee te groot is om het aanbod af te wijzen.
Het extra trainen blijkt niet zonder resultaat. De meiden behalen in 2024 zilver op het NK en dit jaar lukt het hen zelfs om die prestatie van vorig jaar aan te scherpen en als eerste te eindigen in de onder-18 categorie. Een ongelofelijke prestatie, die vooral voort lijkt te vloeien uit het onwijze plezier dat de twee hebben. Al waren ze voor hun act op het NK ook beiden best zenuwachtig geeft Evi toe, maar ‘we hadden een stap op het podium gezet en de zenuwen waren weg, het was gewoon zo leuk!’
Argentinië
Door de gouden plak afgelopen mei, mogen de meiden nu naar het wereldkampioenschap, en dat is niet bepaald om de hoek. Waar recente edities nog in Polen, Zweden of Zwitserland waren, is het aankomende WK aan de andere kant van de wereld in Argentinië. Vandaar dat de meiden een crowdfunding hebben opgestart via steunactie.nl (help Félien en Evi naar het WK). Het geld om naar Argentinië af te reizen, en daar mee te doen aan het WK, wordt namelijk niet door een bond vergoed maar moet zelf worden betaald. In dat licht was het misschien makkelijker geweest als het WK wat dichter bij huis was geweest, maar het duo krijgt nu wel de kans op een onvergetelijke ervaring. ‘En dat is ook vooral waarom we dit doen, voor de ervaring.’ Al zeiden de meiden dat vorig jaar ook en toen werd er ineens zilver behaald op het NK.
En dit is wat ze doen: https://youtu.be/ujdq-QeofRk?feature=shared














