
Verhuizen III - Kafka leest mee!
6 april 2022 om 10:43 ColumnGlasvezel is de slagader van (bijna) elk bedrijf. Groot of klein, zonder internet kunnen we niets. Geen mail, geen pin, geen boeken bestellen, geen voorraadbeheer, zonder internet sta je met je rug tegen de muur.
advertentie
Belangrijk is dus om dit goed te regelen!
10 maart belde ik voor het eerst met KPN om de verhuizing door te geven en kreeg ik te horen dat er geen glasvezel ligt. Ik werd verwezen naar een website ‘mijn aansluiting.nl’ om een aansluiting aan te vragen. Dat leek mij flauwekul dus belde ik opnieuw met KPN in de verwachting wel iemand anders aan de telefoon te krijgen en het dan alsnog te regelen. En ja hoor. Ook deze medewerker gaf aan dat er geen glasvezel lag maar de verhuizing kon gewoon in gang gezet én er zou een monteur komen kijken. Zo geschiedde een week later.
Alleraardigste man, dat moet gezegd, nee hij zag geen glasvezel, dat moet aangevraagd!
Huh? Had de ABNAMRO dan geen glasvezel? Met hangende pootjes alsnog naar de website van ‘mijn aansluiting.nl’ en keurig alle stappen doorgelopen. Meteen een bevestiging van Ziggo in de mail. Huh Ziggo? Ik wil KPN.
Ondertussen, want ik geef het niet snel op, wist ik zelfs door te dringen tot de aannemer die glasvezel voor KPN aanlegt. Wij konden zeker een afspraak maken, geen probleem. ‘Wat is uw ticketnummer?’ vroeg de beste man. Daar ging ik weer, geen ticket, geen afspraak. Terug naar de basis bij KPN, van het kastje naar de muur.
Een week later, inmiddels, 24 maart en komt de verhuizing met rasse schreden dichterbij en ben ik nog geen steek opgeschoten, bel ik maar eens met het telefoonnummer van ‘mijn aansluitingen.nl’ en krijg daar twee zaken te horen: uw aanvraag is dezelfde dag nog geannuleerd en er is een ‘haalbaarheidsonderzoek ingesteld’. Ten eerste heb ik niks geannuleerd en hoezo haalbaarheidsonderzoek?
En ik bel opnieuw met KPN, daar krijg ik dezelfde persoon aan de telefoon als bij mijn allereerste poging op 10 maart. Hij herkent mij zelfs….”Ja mevrouw u moet toch echt eerst een aansluiting aanvragen, dat duurt 50 dagen, maar ik laat u niet in de steek hoor. KPN stuurt een ‘dongel’ dat is een perfecte noodoplossing. Die steekt u in uw laptop en dan heeft u internet. Probleem opgelost”!
Ondertussen is het begin april en ben ik in de armen van een professionele systeembeheerder gevallen. Hij heeft mij getroost en gerustgesteld. “Ja hoor er ligt glasvezel, het is alleen niet van KPN maar van een andere provider. We schieten het even in, duurt twee weekjes”……
Wordt vervolgd.







