
Kunstexpositie van Kunstkring BeeKk
11 januari 2023 om 13:00 Algemeendoor Henk van de Bunt
advertentie
Op vrijdag 13 januari om 15.30 uur zal door cultuurwethouder Anne Marie ’t Hart van De Bilt een expositie worden geopend van Kunstkring BeeKk. De expositie in de gang van het Gemeentehuis - de zgn. Kunstengang - is tot 9 februari tijdens de openstellingsuren van het gemeentehuis te bezoeken. Er zullen 8 kunstenaars exposeren.
Bozenna de Bree uit Bilthoven schildert al een aantal jaren met passie met acrylverf op canvas, soms gecombineerd met een vorm van collage. Haar werk gaat vaak over een maatschappelijk relevant thema, zoals onrecht, ongelijkheid of andere aspecten van ons dagelijks leven.
Corry en Corrie
Corry de Rooy uit Bilthoven schildert (olieverf) sinds 2012. Portretten is echt haar thema: ‘de uitdrukking van een gezicht, wat zegt die?’ ‘Hoe vang ik die blik?’ Dat is waar ze naar op zoek is in haar schilderijen: ‘Het is steeds weer verrassend om te doen en soms ook een worsteling. Naast het resultaat is zeker ook het plezier in het proces belangrijk’.
Corrie Schmelter uit De Bilt beeldhouwt al meer dan 30 jaar en is nog steeds verbaasd wat elke steen met haar doet en wat zij met de steen doet: ‘Het is dit samenspel dat het proces van creëren voor mij steeds weer spannend maakt’. Haar beelden bestaan uit duidelijke lijnen en vlakken en hebben abstracte vormen.
BeeKk
Trudie van Haaster (Driebergen) en Flox Den Hartog Jager (Zeist) staan ook op de ledenlijst van de Biltse Kunstkring BeeKk. Trudie heeft een fysieke theaterachtergrond en gaf fysieke theatertraining op de HKU. Daar produceerde en maakte zij haar eigen kostuums. Sinds 2018 werkt ze als autonoom beeldend kunstenaar met een voorliefde voor textiel in combinatie met andere materialen. Dit jaar won zij de Hans Nijhof Kunst prijs in de regio Utrechtse Heuvelrug.
Flox Den Hartog Jager is steeds op zoek naar verhalen in haar werk. Inspiratiebron is het menselijk leven en mythen, legenden, verhalen en symbolen, die het leven duiden, ook al is het met een knipoog. Zij bewerkt de textiele ondergrond met mono-printen, zeefdrukken, paper-lamination, batikken of discharge. Maar het liefst borduurt ze met de hand of de machine.
Technieken
Bilthovense Mirjam Roest werkt met verschillende technieken, zoals grafiek, tekenen en schilderen. Ondanks die diversiteit heeft haar werk een zekere homogeniteit. Inspiratie doet zij op in het dagelijks leven tijdens vakanties en in de natuur. In losse notering probeert zij haar beeld van de werkelijkheid op doek of papier te krijgen.
Groenekanse Totie Cronie werkt met verschillende tweedimensionale technieken, waaronder zeefdruk, collage, schilderen en tekenen. Soms maakt zij ook ruimtelijker werk. Thema’s die vaak terugkeren zijn identiteit, onschuld, ongemak en kwetsbaarheid. Zij is altijd op zoek naar beelden uit de wereld om haar heen en dingen die haar aanspreken of een herinnering oproepen.
Fotografie
Westbroekse Annemieke Keijzer fotografeert: ‘Fotografie is al meer dan 25 jaar een passie. Tot begin 2019 naast een fulltimebaan. Ik heb in die jaren een fotografieopleiding gedaan, workshops gevolgd en een individueel coaching traject afgerond, dat was gericht op het ontwikkelen van mijn fotografische stijl. Inspiratie voor mijn fotografie vind ik vooral in landschappen en natuur. Het vastleggen van de sfeer die mij voor ogen staat is een fascinerende uitdaging. Het beeld ontwikkelt zich gaandeweg en kan meer of minder abstract zijn, open voor interpretatie en verbeelding. Ik maak gebruik van abstraherende technieken, zoals het fotograferen met een bewuste beweging of een meervoudige belichting. Ook een specifieke compositie kan een abstract beeld opleveren. Ik houd van de beeldtaal in zwart-wit en een gedempt palet. De nadruk komt daarmee te liggen op vorm, structuur en sfeer. Ik houd ervan om te experimenteren, mijn eigen weg te gaan, weg van vaste regels en ‘het bedenken’.
![]()
Westbroekse Annemieke Keijzer met één van haar te exposeren werken.













