
Verkeersproblemen in Westbroek nog niet opgelost
20 december 2023 om 14:00 Algemeendoor Henk van de Bunt
advertentie
De afgelopen weken heeft er groot onderhoud plaatsgevonden aan de Dr. Welfferweg en de Achterweteringseweg. Naast het wegenonderhoud wordt er ook druk gewerkt aan het aanleggen van het glasvezelnetwerk met als gevolg dat de verkeerschaos groot was.
Maar Westbroek is daaraan gewend. De escaperoute van de A27 voert nu eenmaal over de smalle Westbroekse wegen tot grote ergernis van de aanwonenden Elly Kwakkelstein wonende aan de Dr. Welfferweg: ‘Ondanks toezeggingen e.a. is de verkeerssituatie in Westbroek nog steeds dramatisch. In de ochtend- en avondspits lijkt het hier op de Dr. Welfferweg bij de brug met de aansluiting op de Burg. Huydecooperweg en de Kerkdijk wel een afrit van een snelweg. Er geldt een zogenaamde spitsafsluiting Korssesteeg, maar er is geen enkele maatregel om dit te handhaven’.
Vergezicht op oplossing
Op ons verzoek reageerde wethouder Pim van de Veerdonk (mobiliteit): ‘Met betrekking tot de brug van de Burgemeester Huydecoperweg naar de Kerkdijk kan ik het volgende zeggen; De aanpassing van dit kruispunt is enige tijd geleden met Westbroek besproken, waarbij we overeenkwamen om dit gebiedsgericht aan te pakken. Dit houdt in dat we alle benodigde expertise voor dit project rechtstreeks uit Westbroek zullen betrekken. Een cruciale aanpassing is de verbreding van de brug. Met andere woorden, de huidige brug zal worden vervangen door een bredere variant, waardoor het verkeer vlot door het kruispunt kan bewegen. Bovendien creëren we ruimte voor voetgangers, welke momenteel nagenoeg ontbreekt.
Het ontwerp en de uitvoering van het project zullen worden verzorgd door de inwoners van Westbroek. Ons streven is om de plannen in 2024 definitief te maken. Hierna zullen de kabels en leidingen worden verplaatst, wat ongeveer een jaar in beslag kan nemen. Vervolgens gaan we over tot de daadwerkelijke uitvoering’.
Camera
Over het cameratoezicht vertelt de wethouder: ‘Het college neemt in week 51 een besluit over de aan te passen beleidsregels voor het cameratoezicht. Laatst is nog apart gesproken met een groep ondernemers over de registratie van de kentekens. We zullen met de nieuwe leverancier doorspreken of en hoe dat proces-technisch vereenvoudigd kan worden. Dan zijn we - na lange tijd - eindelijk zover om het toezicht en de handhaving toe te passen. De planning is eerste halfjaar 2024’.
![]()
Om 08.45 uur is de file op de Dr. Welfferweg eindeloos. - Credit








