Afbeelding

Nipt verlies Tweemaal Zes

12 maart 2024 om 13:30 Algemeen

De een-na-laatste wedstrijd van de zaalcompetitie van TZ werd gespeeld tegen Antilopen in Leusden. Met een beknopte selectie reisden de spelers van het eerste team af, het tweede van TZ speelde namelijk ergens anders. Hoewel de hoofdmacht vrijwel zeker al gehandhaafd was in de poule, kon het nog wel eens gek lopen bij de andere wedstrijden. Winst zou dus sowieso een fijn vooruitzicht zijn, met verlies is er waarschijnlijk ook nog geen man overboord. Thuis werd er gewonnen van Antilopen.

advertentie

De motivatie zat er goed in bij de start van de wedstrijd. Het team zou weer als collectief moeten gaan functioneren in het veld en er werd uitgesproken dat de afronding een pijnpunt van de laatste weken was. Door de verdedigende druk hoog te houden hoopte het team dat zij zelf op deze manier uit zouden kunnen lopen. Toch schoot Antilopen beter uit de startblokken. Zij rondden beter af, maar hadden tegelijkertijd ook moeite met TZ’s aanvallen. Vooral Nienke Lamers had het op haar heupen, zij scoorde bijna alles wat ze omhoog gooide in de eerste helft. TZ wist hierdoor bij te blijven en liep uit naar een kleine voorsprong. De ruststand was 7-9.

In de tweede helft bleef het spannend en het gat van 2 werd niet groter. Antilopen wist zelfs terug te komen op gelijke hoogte. Hierna ging het spel helemaal gelijk op, behalve dat de score bij TZ compleet stokte. Het aanvalsvak kreeg kans op kans, maar wist de korf niet te vinden. Zonde, want ondanks lang goed verdedigend werk van het andere vak viel het doelpunt daar uiteindelijk wel. Er werd nog een paar keer stuivertje gewisseld en met nog 15 seconden op de klok bij een gelijke stand nam Antilopen hun laatste schot. Deze ging erin, wat voor TZ dus zorgde voor een nipte nederlaag. Het was geen slechte wedstrijd, maar wederom was de afronding een kritiek punt.

Sterre Thijs