Het diamanten bruidspaar met locoburgemeester Pim van de Veerdonk.
Het diamanten bruidspaar met locoburgemeester Pim van de Veerdonk. Foto: Guus Geebel

Felicitaties voor diamanten bruidspaar De Vree

24 mei 2024 om 13:00 Algemeen

Locoburgemeester Pim van de Veerdonk kwam woensdag 15 mei het echtpaar De Vree-Vogt thuis in De Bilt met bloemen feliciteren met hun zestigjarig huwelijksjubileum. Betty Vogt was 23 en Erno de Vree 24 jaar toen ze in Utrecht in het huwelijk traden. Ze komen allebei oorspronkelijk uit Utrecht maar wonen inmiddels 51 jaar in De Bilt.

advertentie

Erno heeft een zus en Betty twee zussen. De moeder van Erno wilde haar zoon Ernesto noemen, maar dat mocht niet in die tijd. Een oom die wethouder in Utrecht was kwam toen met het voorstel om hem Erno te noemen, wat wel geaccepteerd werd. Op 30 april 1958 waren ze allebei op het Koninginnebal in de Jaarbeurs waar Rita Reys optrad. Daar hebben ze samen gedanst, een afspraak gemaakt en verkering gekregen. Samenwonen zonder getrouwd te zijn kon toen nog niet. Er was woningnood maar toen ze na zes jaar verkering trouwden konden ze bij een oom van de moeder van Betty inwonen. Ze moesten hem wel verzorgen. Na ruim twee jaar kregen ze een woning in Hoograven toegewezen.

Fijne tijd

Betty werkte voordat ze trouwden in Utrecht onder meer bij de Nederlandse Spoorwegen en Houthandel Malba. In 1973 betrokken ze de huidige woning aan de Hessenweg. Erno werd filiaalhouder bij de Amrobank die in dat pand gevestigd was en kon de bovenwoning huren. Drie jaar later kon hij directeur worden van een Amrokantoor in Hilversum. Daarbij had hij bedongen dat hij in De Bilt kon blijven wonen. Betty was de stad gewend en vond het in het begin maar niets in De Bilt, maar ze vond een baan als boekhoudster in de Ambachtstraat in De Bilt, waar ze een fijne tijd had en 25 jaar werkte. Nu zou ze niet meer weg willen uit De Bilt. Ze vertelt dat er in die tijd vijf bloemenzaken op de Hessenweg waren. ‘Er was een bloemist bij die als hij iemand met een bos bloemen zag lopen eropaf ging vroeg hij waarom ze die niet bij hem gekocht hadden. Als Betty ergens anders bloemen kocht borg ze die daarom altijd op in haar tas als ze langs zijn zaak kwam.

Reizen

Erno de Vree is penningmeester geweest van de huishoudschool in De Bilt en zat in het bestuur van het H.F. Wittecentrum. De afgelopen 25 jaar verbleef het echtpaar acht maanden van het jaar op de Canarische Eilanden. Enkele weken geleden keerden ze voor de laatste keer voorgoed terug. Erno was daar ook penningmeester van de Nederlandse vereniging Gran Canaria. Op de vraag hoe je 60 jaar huwelijk goed doorkomt zegt Betty: ‘Het heeft ons geen moeite gekost. We hebben heel veel gereisd, veel landen bezocht en cruises gemaakt.’ Het 60-jarig huwelijksjubileum vieren ze met familie en vrienden bij De Heeren van Maarssen. De jubilarissen kregen veel felicitaties, ook ontvingen een felicitatie van de Koning en de Koningin.

door Guus Geebel