de musici uit het trio
de musici uit het trio Emma Veldman

Schubert & Glass pianotrio’s in Centrumkerk Bilthoven

27 oktober 2023 om 13:28 Overig

[BILTHOVEN} De Centrumkerk verwelkomt op zondag 19 november om 16:00 uur een bijzonder concert, waarin de gerenommeerde Bilthovense pianist Xavier Boot (XA4) samen met de welbekende cellist Ephraim van IJzerlooij uit Zeist en de getalenteerde Indische violiste Bernadette Wijnhamer een betoverend optreden zullen verzorgen.

advertentie

Het programma belooft een muzikale reis met onder andere het monumentale Pianotrio nr. 2 in Es van Franz Schubert, het pianotrio van Philip Glass, en diverse andere stukken voor cello en viool en solo piano.

Schuberts prachtige Pianotrio, met een uitvoeringsduur van maar liefst drie kwartier, is een werk dat Xavier al van jongs af aan koestert. Het is een eerbetoon aan zijn overleden pianoleraar, Rian de Waal, die op zijn laatste cd een ander monumentaal stuk van Schubert met een vergelijkbare lengte, de Pianosonate in Bes, ten gehore bracht. Rian de Waal zei ooit: “Wie Schubert speelt, moet geen haast hebben”, en dat advies is nog altijd even relevant. 

Ditzelfde geldt natuurlijk ook voor Philip Glass, wiens epische opera’s uren kunnen duren. Xavier, Bernadette en Ephraim presenteren hier zijn pianotrio van slechts ongeveer vijf minuten. Een korte duik in Glass’ universum kan echter net zo’n gevoel van tijdloosheid opwekken.

Xavier bracht onlangs een EP uit bij het platenlabel van Philip Glass in New York (XA4 - Glass Gateway). Hij is nu, na twee optredens in NYC eerder dit jaar, op tournee door het land. Hij speelt muziek die hij zelf heeft gecomponeerd, afgewisseld met enkele stukken van Glass, waarbij hij piano en elektronische elementen combineert. Op 6 december geeft hij een vinyl release show in de A’DAM Toren.

Bij het concert in Bilthoven zullen Xavier, Ephraim en Bernadette zich concentreren op een puur akoestische uitvoering, met de nadruk op klassieke muziek.

Xaviers concerten begonnen ooit in de muziekschool in Bilthoven in de Julius Röntgenzaal en groeiden uit tot een jaarlijks evenement, “Xavier Boot & Friends.” In 2012 trad hij op met de befaamde violiste Emmy Verhey. Na enkele jaren van afwezigheid is dit concert weer een gevestigde traditie geworden. Mis het niet op 19 november in Bilthoven!

Kaarten voor dit bijzondere evenement zijn te koop op de website: www.xa4music.com bij het agenda item van 19 november door te klikken op “centrumkerk” en kosten 22 euro per stuk. Voor vroege vogels zijn er Early Bird-kaarten beschikbaar voor 19,50 euro. U kunt ook kaarten bestellen door een bankoverschrijving van 22 euro per kaart met vermelding van naam en mobiel telefoonnummer op het rekeningnummer NL52BUNQ2206701502 ten name van Stichting Generieke Kunst.