Het blaasorkest repeteert.
Het blaasorkest repeteert. foto Tig

Uniek blaasorkest bij De Broodwinkel

18 juni 2026 om 16:00 Overig

Wie Theater in ’t Groen eerder heeft gezien weet, dat livemuziek een belangrijk onderdeel van hun voorstellingen is. Muziek verhoogt de sfeer en geeft het geheel extra dynamiek.

advertentie

Ook van de komende voorstelling De Broodwinkel op Eyckenstein maakt livemuziek een belangrijk onderdeel uit. In de oorspronkelijke tekst van Brecht komt geen muziek voor, maar wel een verwijzing naar het muziekkorps van het Leger des Heils. Daarom lag het voor de hand om in de omgeving op zoek te gaan naar een fanfare- of harmoniekorps of iets dat daarop lijkt, en dat is goed gelukt. Er speelt een bont gezelschap aan Biltse en Utrechtse blazers in de voorstelling. Ze komen onder andere uit het Brandweer leerorkest uit Bilthoven, de Big Band Breukelen en de Utrechtse Jam-scene. De tien orkestleden variëren in leeftijd van 18 tot 80 jaar en in muzikale professionaliteit van beginner tot aankomend conservatoriumstudent en muziekdocent. Naast deze orkestleden doen ook twee van de spelers mee met het orkest op piano en slagwerk. Voor het eerst is er bij Theater in ’t Groen nu sprake van een uniek blaasorkest.

.

Dreigroschenoper

Het zoeken naar muziek, passend bij de stijl en de thematiek van De Broodwinkel, was de volgende uitdaging. Peter Huber, arrangeur van het geheel, heeft een spannende keuze gemaakt. Hij zegt hierover: ‘Brecht heeft met verschillende componisten samengewerkt, met als bekendste Hans Eisler en vooral Kurt Weill. Uiteindelijk heb ik ervoor gekozen om Weill’s muziek uit de Dreigroschenoper als inspiratiebron te gebruiken. Deze muziek is zeer theatraal en blijft ook zonder zangstemmen goed overeind. Bovendien is het geschreven voor een klein orkest met veel blazers, wat weer goed aansluit bij de fanfaregedachte. De muziek van de Dreigroschenoper bleek erg aansprekend voor de muzikanten. Velen kenden de muziek, hebben het vroeger gespeeld of geluisterd, of het zelfs in hun lesmateriaal als docent gebruikt. Dat is te merken aan het enthousiasme bij onze repetities. Ik heb daarom veel vertrouwen in de kwaliteit van ons muziekoptreden.’

Ingrediënten

De voorbereidingen zijn in volle gang. Alle ingrediënten zijn aanwezig om van De Broodwinkel een onvergetelijke theaterervaring te maken: een sprookjesachtige omgeving, een klassiek stuk van Brecht in een actueel jasje en livemuziek.