In het spoor van de Poolse bevrijders
10 augustus 2020 om 10:01 AlgemeenBilthoven - Op donderdag 20 augustus vertoont Bibliotheek Idea Bilthoven om 14.30 uur de documentaire: In het spoor van de Poolse bevrijders. Deze documentaire vertelt het verhaal van de tienduizenden Poolse soldaten die in de Tweede Wereldoorlog hebben gestreden. Hun motto was ‘voor uw en onze vrijheid’. 75 jaar geleden bevrijdden zij grote delen van ons land. Ze koesterden de hoop hun eigen vaderland ook te kunnen bevrijden, maar kwamen bedrogen uit. Velen leefden, vaak tot hun dood, in ballingschap in verschillende landen van West-Europa.
advertentie
Hanka Vossen geeft een inleiding bij de documentaire en na afloop is er ruimte om vragen te stellen. Hanka Vossen is voorzitter van de Stichting Razem. Stichting Razem onderhoudt namens de gemeente De Bilt de contacten met de partnergemeente Miescisko in Polen en geeft daarmee inhoud aan de vriendschapsband tussen de beide gemeenten. Deze vriendschapsband dateert al uit 1990. De basis daarvoor werd gelegd in de voormalige gemeente Maartensdijk.
De documentaire is onderdeel van de drie Vrijheidscafé’s die de bibliotheek organiseert in het kader van 75 jaar vrijheid. Rondom 4 en 5 mei was het vanwege de coronamaatregelen niet mogelijk de geplande activiteiten rondom 4 en 5 mei door te laten gaan. De komende periode vinden er bij Bibliotheek Idea Bilthoven alsnog activiteiten plaats om bij 75 jaar vrijheid stil te staan.
In de Bibliotheek houden we rekening met de coronamaatregelen, daarom is er beperkt plek bij deze activiteit.
Plaats: Bibliotheek Idea Bilthoven, Planetenplein 2, Bilthoven
Datum: donderdag 20 augustus 2020
Tijd: 14:30
Prijs: gratis, wel aanmelden
Aanmelden: bij de balie van de Bibliotheek of via ideacultuur.nl
Vrijheid in woord en beeld
Doe mee! Laat zien wat vrijheid voor jou betekent in een foto, tekening of een gedicht. Stuur je inzending voor 25 augustus 2020 naar bilthoven@ideacultuur.nl of lever deze in bij de balie van de bibliotheek. Inzendingen zijn te zien in de Bibliotheek en/of worden voorgedragen tijdens de vrijheidscafé’s.







