Afbeelding

Aan zee

29 november 2022 om 14:00 Algemeen

Gewekt door de schelle schreeuw van een meeuw, een blijmoedige uitnodiging voor een vroege wandeling. Ontwaken aan het water, met een rode zonsopkomst als een verre waarschuwing. Morgenrood, water in de sloot... Maar toch. Het uitzicht over de zilte zee tot ver voorbij de horizon bepaalde de stemming die ochtend. Eindeloos rolden golven het strand op, voerden schatten mee van de zeebodem. Opvallend bruine schelpen, oesters, messen, mossels. Zou die kleur een gevolg zijn van een ijzerrijk dieet langs de Zeeuwse kust? Zeewier, dode krabben en verdronken wrakhout lagen her en der in het zand. Meeuwen liepen net als wij langs de vloedlijn, vlogen krijsend achter elkaar aan. Die ene met een buit in zijn snavel werd brutaal aangevallen door een ekster, een eenzame badgast.

advertentie

Morgenrood, water in de sloot... Al gauw werd het gezegde bewaarheid. Geen wind, geen schuimkoppen op zee, maar de regen kwam met bakken uit de hemel. De ultieme test voor regenkleding. Droog zou het die dag niet meer worden. Kletsnat fietsten we over een dijk van asfalt en beton, 12 meter hoog en 6,5 kilometer lang. De Brouwersdam, belangrijk deel van de Deltawerken, Nederland’s bescherming tegen hoogwater en krachtige golven uit de zee. Een eindeloze stippellijn waarlangs natuur zich vestigde in opgestoven zand.

Samen onderweg in een zee van tijd. Eindeloos en toch maar even.

(Karien Scholten)

In haiku:

De schreeuw van een meeuw 

In de verte roept de zee

Eindeloos water

Eerdere verhalen zijn gebundeld in een boek, Polderproza in honderd Haiku’s. Rijk geïllustreerd. Nu te koop in Bilthoven bij De Bilthovense Boekhandel, Vinkenlaan 2, in De Bilt bij The Read Shop, Hessenweg 133, in Maartensdijk bij Boek- en Cadeauwinkel Van den Berg, Molenweg 28 of in Westbroek bij Adullam Molenwinkel, Molenweg 28.

advertentie
advertentie