
Bomen over bomen in Westbroek
4 oktober 2023 om 11:00 AlgemeenDonderdag 28 september heeft een groot aantal Westbroekers gebruik gemaakt van de mogelijkheid om mee te praten over het herplanten van bomen aan de Kerkdijk. In het dorpshuis waren bijna 50 personen aanwezig. Vanuit de gemeente waren de gebiedsmakelaars en de adviseur groen aanwezig.
advertentie
Op gedetailleerde plattegronden waren door de gemeentelijke experts ongeveer 80 bomen ingetekend, op basis van de eerdere enquête onder de bewoners en de praktische (on)mogelijkheden. Op deze voorstellen werd uitgebreid en gedetailleerd gereageerd. De meningen waren verdeeld. Een klein aantal bezoekers wil helemaal geen bomen langs de weg, terwijl een andere groep aanwonenden op de Kerkdijk de plannen omarmt. En natuurlijk alles er tussenin.
De avond verliep geanimeerd en er werd goed naar elkaar geluisterd. Alle reacties zijn opgeschreven en deze worden verwerkt in het definitieve plan. In een paar gevallen werden afspraken gemaakt om de situatie ter plaatse nog een keer te bekijken. Het planten van de eerste bomen zal deze winter uitgevoerd worden. (Werkgroep Biodiversiteit Westbroek)




