Het komende jaar staat de Centrumkerk in het teken van duurzaamheid.
Het komende jaar staat de Centrumkerk in het teken van duurzaamheid.

Kerkdienst in teken van duurzaamheid

6 oktober 2023 om 10:00 Algemeen

door Walter Eijndhoven

advertentie

Zondag 8 oktober staat de kerkdienst in de Centrumkerk in Bilthoven in het teken van duurzaamheid. Deze dienst is de start van een jaar vol activiteiten van de kerk; een duurzame levensstijl is immers niet binnen één jaar op de kaart te zetten.

‘Tijdens de dienst van zondag 8 oktober staat het leven van Franciscus van Assisie centraal’, vertelt dominee Harold Oechies. ‘Samen met leden van de Groene Commissie binnen de Centrumkerk bereidde ik deze dienst voor. Ook de kinderen krijgen speciale aandacht. Zij mogen allemaal een knuffel meenemen’. 

Wildebras
Volgens zijn eerste biograaf Thomas van Celano leefde Franciscus in zijn jeugdjaren als een wildebras. Hij zwierf met zijn vrienden door de stad en gaf veel geld uit aan feesten en kleding. Na een veldslag tussen de steden Assisi en Perugia werd Van Assisi in 1202 op twintigjarige leeftijd krijgsgevangen. Na een jaar kwam hij vrij, maar werd hij erg ziek.

Zonnelied
Oechies: ‘Na zijn ziekteperiode dacht Franciscus: ‘Wat wil ik nu verder met mijn leven?’ Hij kreeg meer oog voor mens en natuur, verzorgde melaatsen en probeerde vrede te krijgen in zijn hart. Hij stichtte een nieuwe orde en schreef aan het eind van zijn leven het Zonnelied, over zijn verering van de natuur. In dit lied komen naast de zon, maan en sterren ook de vier elementen aarde, vuur, water en wind naar voren’. Franciscus van Assisi stierf in de avond van 3 oktober 1226. Op 4 oktober bracht men zijn lichaam naar zijn laatste rustplaats. In 1929 werd de dag van Sint-Franciscus tevens Werelddierendag.

Collecte
‘Tijdens de dienst in de Centrumkerk is er een collecte voor de Bijenstichting in Gelderland’, vertelt Ruth, één van de commissieleden. ‘De zaterdag erop, 14 oktober is er een duurzaamheidsmarkt van 11.00 uur tot 16.00 uur voor de Centrumkerk. In totaal staan 11 kraampjes opgesteld van Fairtrade en Schuldhulpmaatje tot aan Repair-café en verduurzaming van tuinen. Ook de komende maanden staat onze kerk in het teken van duurzaamheid waaronder een workshop ‘Duurzaam ontspullen’. Houd de website www.pgbilthoven.nl/centrumkerk in de gaten.’