Afbeelding

Tweemaal Zes pakt belangrijke punten

30 januari 2024 om 14:00 Algemeen

Zaterdag 27 januari reisde de selectie van TZ af naar het Noord-Brabantse Oss voor twee wedstrijdjes korfbal tegen DOT. Na een felle en harde strijd van het tweede team, die helaas op het nippertje werd verloren, was het de beurt aan de hoofdmacht om te laten zien wat zij in huis hadden. De eerste onderlinge pot werd verloren met 21-24, dus kans was er zeker. 

advertentie

De wedstrijd begon niet slecht, maar ook niet overtuigend aan de kant van TZ. De scores gingen redelijk gelijk op, maar de score kwam niet overeen met het aantal gecreëerde kansen aan TZ kant. Dit bleef het wedstrijdbeeld in de gehele eerste helft. Ruststand was 11-8.

In de rust was de strekking van de peptalk dan ook: “Zet dat killerinstinct aan en rond je kansen af”. Bij twee heren van TZ kwam die boodschap luid en duidelijk binnen. In de twee vakken waren zij de goalgetters en kwamen zij fantastisch tot hun recht in de opgelegde rol als spitsen. Tom Hoppenbrouwer eindigde op 8 goals, Robbert Kramer zelfs op 11. Door deze overtuiging in het spel, wat er nu wel was, kwam TZ weer langszij. Met nog even te spelen nam coach Koning een time out. Het verschil was 3 punten. Moet genoeg zijn, maar het benadrukken van het goed gebruiken van de tijd per aanval was belangrijk. TZ wist de wedstrijd prima uit te spelen en het verschil bleef 3. De ploeg behaalde de winst met 19-22. Belangrijke punten tegen de koploper, want onderlinge concurrenten in de poule pakten ook hun winst. TZ blijft voorlopig nog even op een nette vierde plaats staan. (Sterre Thijs)