
Plaatjesalbum Kernachtig De Bilt aangevuld
29 februari 2024 om 14:00 AlgemeenZaterdag stonden de deuren van de ontvangst- en werkruimte van de Historische Kring D’Oude School (De Bilt) aan de Noorderkroon te Bilthoven open om plaatjes te ruilen voor een historisch spaaralbum. De plaatjes in dit album tonen de geschiedenis van markante gebouwen en andere elementen in alle kernen van De Bilt.
advertentie
In november 2022 ontving de Historische Kring D’ Oude School uit De Bilt het verzoek om mee te werken aan het tot stand komen van een spaaralbum. Al spoedig werden ook de Historische Vereniging Maartensdijk en het Online Museum De Bilt betrokken bij het project.
Boek
Van februari tot en met augustus 2023 trokken zij gezamenlijk op; die samenwerking heeft geresulteerd in een boek waarin 28 items aan de orde komen. Die worden elk in een korte tekst in een historisch perspectief gezet. Het album werd op zaterdag 9 september gepresenteerd in Bilthoven bij supermarkt Plus, die het album aanbood en de plaatjes gratis verstrekte bij de boodschappen. De actie liep tot begin december.
Ruilen
Om het album compleet te maken organiseerden de Historische Kring D’ Oude School, de Historische Vereniging Maartensdijk en het Online Museum De Bilt samen met de supermarkt een ruilmiddag op vrijdag 8 december. Nadien wisten ook velen op donderdagochtenden de weg te vinden naar de Kometenlaan 399A in Bilthoven om nog aanvullingen op de kop te tikken. Om aan binnengekomen verzoeken te voldoen organiseerde de Historische Kring D’ Oude School nog een (laatste) ruilmoment op zaterdag 24 februari. (Frans Poot)










