
Prachtig voorjaarsconcert
29 mei 2024 om 15:00 AlgemeenAlgemeen Zangkoor Maartensdijk (AZM) en Kamerkoor De Bilt (KKDB) verzorgden zaterdag 25 mei een prachtig voorjaarsconcert. In een goed gevulde OLV-kerk aan de Gregoriuslaan in Bilthoven genoten de bezoekers zichtbaar van beide koren.
advertentie
De koren wisten zich gesteund door de strijkers van het Weidler-kwartet en vier professionele solisten (sopraan Kitty de Geus, alt José Scholte, tenor Erik Janse en bariton Marijn Zwitserlood). Samen met vaste pianiste van AZM Ani Avramova bracht dit gezelschap een prachtig twee-koren-concert onder de naam Tweeklank onder leiding van de dirigent van AZM Julia Scepanovic
Mozart
Het Weidler-kwartet opende het concert. Daarna zongen de koren gezamenlijk een drietal muziekstukken van Mozart: het Ave Verum, Missa Brevis en een drie Nocturnes. Dat er de afgelopen periode druk samen geoefend was werd meteen duidelijk; beide koren mengden prachtig. Een heel mooie opening van het concert werd gevolgd door sopraan Kitty de Geus die met veel gevoel het Se padre perdei van Mozart vertolkte.
Apart
Beide koren zongen ook apart vier muziekstukken; AZM ging van start met de Nocturnes 2 en 4 van Mozart. Het romantische stuk O Salutaris Hostia van Gournod en het Stabat Mater van de Hongaarse componist Kodàly werden heel mooi en ingetogen gezongen. Het Libera Me van Faure werd samen met de heren van KKDB gezongen om het volume van bassen Aparten tenoren te versterken. Na de pauze speelde pianist Ani Avromova heel gevoelvol het prachtige: Fantasia de D minor van Mozart gevolgd door de solisten die de Nocturne 6 van Mozart zongen. Tenor Erik Janse sloot de Mozartserie af met: Dies Bildnis ist bezaubernd schön, uit de opera Die Zauberflöte.
Enthousiasme
Het KKDB bracht een viertal muziekstukken die de kracht van het a-capellazang van het koor naar voren bracht. Het Madrigal op, 35 van Faure en The Lily and the Rose van de Britse koorcomponist Chilcott werden prachtig ingetogen gezongen. Ook het: O radiant dawn van de Schotse dirigent en componist J. MacMillan werd mooi vertolkt. Het koor eindigt met een oud volksliedje uit de Ardennen genaamd: Eveille-toi, Renaud dat met zwier werd gezongen. Tot slot zongen beide koren en het Weidler kwartet het Requiem Tsunami van Gilkyson. Het concert wordt afgesloten met: Ode to Freedom van Andersson. Een prachtige apotheose van deze avond waarin koor, musici en solisten tot groot enthousiasme van de bezoekers nogmaals het beste in zichzelf naar boven haalde. Een langdurig ovationeel applaus volgt voor de muzikanten wat nog een toegift oplevert: het Tourdion van Pierre Attaigant gebaseerd op een rondedans uit de 15e eeuw aan het Bourgondische hof.
Beide
Dirigent Julia Scepanovic verdient een bijzonder compliment. Omdat de vaste dirigent van KKDB vanwege een blessure haar rol niet kon vervullen heeft zij beide koren begeleid. Zij wist het beste uit beide koren naar boven te brengen wat heeft geresulteerd in een prachtig voorjaarsconcert.
door Kees Diepeveen










