
Race tegen de klok voor oplossing leerlingenvervoer
1 augustus 2024 om 14:00 AlgemeenVorige maand werd duidelijk dat ruim zeshonderd kinderen in Bunnik, De Bilt, Utrechtse Heuvelrug, Wijk bij Duurstede en Zeist tot de kerstvakantie mogelijk zonder leerlingenvervoer zitten.
advertentie
Het contract van Connexxion, dat het stokje in deze gemeenten overneemt van Willemsen- de Koning, treedt namelijk per 1 januari 2025 in werking terwijl het contract van Willemsen- de Koning deze zomer al afloopt. ‘Dat betekent dat de periode aan het begin van het schooljaar tot aan de kerstvakantie overbrugd moeten worden. ‘Helaas hebben Willemsen- de Koning en Connexxion aangegeven dat zij niet voldoende chauffeurs en taxibusjes hebben om voor onze gemeente te blijven rijden’, lieten de gemeenten halverwege juni weten.
Voor zo’n 100 kinderen is er een oplossing. Deze kinderen worden door de ouders met de auto naar school gebracht of reizen zelfstandig met de fiets of het openbaar vervoer. ‘Dit heeft als voorlopig resultaat dat in de regio nog 534 leerlingen vervoer nodig hebben.
Maatregelen
Voor deze groep kinderen zijn de betreffende gemeenten nog altijd op zoek naar oplossingen. Gemeenten hebben verschillende vervoerders benaderd. Zij hebben aangegeven een deel van het leerlingenvervoer tijdens de overbruggingsperiode te kunnen uitvoeren. ‘Wanneer de in te plannen routes helder zijn, worden met deze vervoerders verdere afspraken gemaakt’, laten de gemeenten in een gezamenlijk persbericht weten.
Touringcars
Daarnaast hebben de gemeenten onderzocht op welke routes veel leerlingen naar dezelfde school gaan. Op deze routes worden touringcars ingezet. ‘Mogelijk gaan er vier touringcars rijden met begeleiding. Ook hebben de gemeenten met de Belbus gesproken over de eventuele inzet van vrijwilligers.
De vijf samenwerkende gemeenten hebben de ambitie om voor alle kinderen een oplossing te vinden. ‘Daarom werken wij ook in de zomerperiode door’, schrijven de gemeenten. Zo wordt na 12 juli het plan om touringcars in te zetten verder uitgewerkt. In dezelfde periode wordt de planning verder verfijnd, waarna moet blijken of nog extra vrijwilligers nodig zijn. ‘Wij blijven, zolang dat nodig is, zoeken naar bruikbare alternatieven voor deze overbruggingsperiode.’ Uiterlijk twee weken voor het einde van de zomervakantie worden de ouders verder geïnformeerd. HvdB
bron mobilitiet.nl









