Jeugdige Judoka’s strijden op de mat tijdens het Pepernotentoernooi.
Jeugdige Judoka’s strijden op de mat tijdens het Pepernotentoernooi.

Succesvolle jubileumeditie Judokan toernooi Maartensdijk

6 december 2024 om 12:00 Algemeen

Op zaterdag 23 november organiseerde judo-, jiu jitsu- en karatevereniging Judokan Maartendijk voor de 35e keer het in de regio geliefde Pepernotentoernooi; een officieel judobondtoernooi dat zich richt op jeugdige judoka’s. Het toernooi wordt al jaren geprezen om de gemoedelijke sfeer.

advertentie

Tweeëntwintig verenigingen uit de regio hadden zich aangemeld; in De Vierstee in Maartensdijk streden dan ook maar liefst 219 judoka’s in de leeftijd van 5 tot 15 jaar om de prijzen.

Judokan
Vanuit Judokan werden 20 judoka’s afgevaardigd die in verschillende leeftijds- en gewichtsklassen uitkwamen. Dit deden zij zeker niet onverdienstelijk. Kyryl Merchalov werd tweede in de klasse onder 10 jaar tot 27 kilogram. Aimee Hesta pakte de zilveren plak in de klasse onder 12 tot 30 kilogram. Een tweede plaats was er ook voor Levi van Beest in de klasse onder 12 tot 50 kilogram.

Lokaal
Ook werd een fraai aantal eerste plaatsen behaald door de lokale judoda’s; Tijn Diekstra mocht plaatsnemen op de hoogste trede van het podium in de klasse onder 12 tot 38 kilogram. Maarten Koeman pakte het goud in de klasse onder 12 tot 42 kilogram. Gerco Gerritsen werd beloond met een eerste plaats in klasse onder 12 tot 46 kilogram. Alle deelnemers kregen naast een fraaie medaille een zakje pepernoten mee. (Danielle Sent)