
100 kilo vuurwerk in beslag genomen
20 december 2024 om 14:00 AlgemeenDonderdagavond 5 december heeft de politie meer dan 100 kilo zwaar vuurwerk in beslag genomen in een woning aan de Tweelingen in Bilthoven. De 26-jarige bewoner is aangehouden.
advertentie
Op ‘pakjesavond’ klopte de politie bij de woning aan, nadat zij een melding ontvingen dat er mogelijk een grote hoeveelheid zwaar vuurwerk in de woning zou liggen. De politie stuitte op maar liefst meer dan 100 kilo zwaar vuurwerk. Het Team Explosieven Veiligheid, dat samenwerkt met de Explosieven OpruimingsDienst Defensie (EODD), moest ter plaatse komen om het gevaarlijke vuurwerk veilig te kunnen afvoeren en later te vernietigen. De bewoner werd aangehouden op verdenking van het in bezit hebben van het illegale vuurwerk.
Potentieel gevaar
Het vuurwerk dat in beslag is genomen is illegaal om te kopen of verkopen, maar ook om in huis te hebben. Het is zwaar vuurwerk dat gevaarlijk en onvoorspelbaar kan zijn. Burgemeester Marcel Fränzel, is opgelucht dat het vuurwerk weg is uit de woning: ‘Zulk zwaar vuurwerk in zo’n grote hoeveelheid, midden in een woonwijk, kan een groot potentieel gevaar opleveren zoals verwoeste woningen of zelfs dodelijke slachtoffers. Ik moet er niet aan denken wat er had kunnen gebeuren als er brand was uitgebroken of als het vuurwerk was ontploft.’ De gemeente overweegt bestuurlijke maatregelen zoals een boete en/of sluiting van het pand. Zodra alle relevante informatie duidelijk is, volgt een besluit met passende maatregelen.
Melden helpt
Het zware vuurwerk is nu veilig afgevoerd en vernietigd. Het loont dus wel degelijk om meldingen te doen. Als u vermoedt dat ergens (verboden) vuurwerk wordt opgeslagen, verhandeld of vervoerd, meld dit dan bij de politie. U kunt ook anoniem melden via Meld Misdaad Anoniem 0800-7000.













