de musici uit het trio
de musici uit het trio Emma Veldman

Schubert & Glass pianotrio’s in Centrumkerk Bilthoven

2 november 2023 om 10:00 Overig

Met Xavier (XA4) Boot, Ephraim van IJzerlooij en Bernadette Wijnhamer

advertentie

BILTHOVEN De Centrumkerk verwelkomt op zondag 19 november om 16:00 uur een bijzonder concert, waarin de gerenommeerde Bilthovense pianist Xavier Boot (XA4) samen met de welbekende cellist Ephraim van IJzerlooij uit Zeist en de getalenteerde Indische violiste Bernadette Wijnhamer een betoverend optreden zullen verzorgen. Het programma belooft een muzikale reis met onder andere het monumentale Pianotrio nr. 2 in Es van Franz Schubert, het pianotrio van Philip Glass, en diverse andere stukken voor cello & viool en solo piano. Schuberts prachtige Pianotrio, met een uitvoeringsduur van maar liefst drie kwartier, is een werk dat Xavier al van jongs af aan koestert. Het is een eerbetoon aan zijn overleden pianoleraar, Rian de Waal, die op zijn laatste cd een ander monumentaal stuk van Schubert met een vergelijkbare lengte, de Pianosonate in Bes, ten gehore bracht.

Rian de Waal zei ooit: “Wie Schubert speelt, moet geen haast hebben,” en dat advies is nog altijd even relevant.

Ditzelfde geldt natuurlijk ook voor Philip Glass, wiens epische opera’s uren kunnen duren. Xavier, Bernadette en Ephraim presenteren hier zijn pianotrio van slechts ongeveer vijf minuten. Een korte duik in Glass’ universum kan echter net zo’n gevoel van tijdloosheid opwekken.

Glass Gateway

Xavier bracht onlangs een EP uit bij het platenlabel van Philip Glass in New York (XA4 - Glass Gateway). Hij is nu, na twee optredens in NYC eerder dit jaar, op tournee door het land. Hij speelt muziek die hij zelf heeft gecomponeerd, afgewisseld met enkele stukken van Glass, waarbij hij piano en elektronische elementen combineert. Op 6 december geeft hij een vinyl release show in de A’DAM Toren.

Xavier Boot & Friends

Xaviers concerten begonnen ooit in de muziekschool in Bilthoven in de Julius Röntgenzaal en groeiden uit tot een jaarlijks evenement, “Xavier Boot & Friends.” In 2012 trad hij op met de befaamde violiste Emmy Verhey. 

advertentie
advertentie