Het jubilerende koor voor Het lichtruim.
Het jubilerende koor voor Het lichtruim. foto Kamerkoor De Bilt

Great Britain in De BiltJubilerend Kamerkoor zingt Engelse muziek

3 maart 2026 om 12:00 Overig

In november 2026 bestaat Kamerkoor De Bilt 50 jaar. De repertoirekeuze kwam heel vaak uit op Engelse koormuziek. Vandaar dat het koor voor hun jubileumconcert heeft gekozen voor muziek van Engelse componisten, zoals Britten, Holst en Elgar.

advertentie

Bob Chilcott is van hen de enige nog levende componist. De andere componisten leefden tussen het midden van de negentiende eeuw tot het midden van de twintigste eeuw. Allen maakten minstens één wereldoorlog mee. In hun composities wordt door ieder van hen dezelfde menselijke zoektocht naar kracht voor, en aanvaarding van de uitdagingen van het leven verklankt.

Kamerkoor De Bilt laat horen hoe verschillende levensovertuigingen, religies en culturen elkaar niet uitsluiten, maar spiegelen in de muziek. Zo zijn mensen verbonden door dezelfde innerlijke vragen. Vragen waarvoor ieder van ons zich ook in de huidige tijd van internationale onrust en conflict gesteld ziet. 

Onder de artistieke leiding van Julia Šcepanovic zingt het koor vier- tot achtstemmig tijdens een muzikale zoektocht op 15 maart om 16.00 uur in de Oosterlichtkerk (1ste Brandenburgerweg) in Bilthoven. De muzikale begeleiding is in handen van pianist en organist Wouter van Belle.

Kaartverkoop via www.kamerkoordebilt.nl of bij ingang van het kerkgebouw.

Lezersactie

Voor lezers van De Vierklank is een aantal kaarten voor het concert op 15 maart om 16.00 uur beschikbaar gesteld. Om hiervoor in aanmerking te komen stuurt u vóór 11 maart een email naar info@vierklank.nl met in het onderwerp Kamerkoor. De kaarten worden onder de inzenders verloot. Iedereen krijgt bericht.