Bas (l) met medewerkers Isabel en Joris.
Bas (l) met medewerkers Isabel en Joris.

Van Griffel naar Proefwerk

14 maart 2025 om 09:00 Overig

Met haar naam ‘Proefwerk’ knipoogt het een half jaar geleden geopende café-restaurant aan de Hessenweg naar de ooit op deze locatie gevestigde Rehobothschool, beter bekend als ‘School met den Bijbel’.

advertentie

Bang voor een onverwachte overhoring hoef je er bij binnenkomst echter niet te zijn, want de school was bij het openen van Proefwerk op de kop af al een halve eeuw verdwenen. Wat resteert is de nadien van een fraaie serre en binnentuin voorziene onderwijzerswoning, die ooit furore maakte als eetcafé De Griffel, maar daar kwam gedurende de pandemie een eind aan.

Schoolplein

Een gemis voor het dorp, zo werd – uitgerekend aan een nabijgelegen schoolplein - verzucht, en dat was alle reden om de schouders eronder te zetten en de gelegenheid nieuw leven in te blazen. Dus werd het interieur, zonder daarbij afbreuk te doen aan de sfeer van het oude pand, opgefrist en werd er een jong en enthousiast team geworven dat van woensdag tot en met zondag voor haar gasten klaar staat.

Kaart

En zo is De Bilt weer een plek om te lunchen, borrelen en dineren rijker. Toch vindt er af en toe een heuse toets plaats: elke derde donderdag van de maand is er namelijk gelegenheid om met buurtgenoten, vrienden of collega’s mee te strijden tijdens een nu al razend populaire pubquiz. Maar er is meer. De toegankelijke en regelmatig vernieuwde kaart maakt het dé plek om met een (jong) gezin te gaan eten, terwijl er later op de avond geborreld kan worden. En voor wie toch het echt het liefst naar school gaat om wat te leren, staan er de komende tijd bier- en wijnproeverijen in de agenda, met tekst en uitleg over de geschonken dranken.

Bakkerij

Uitbater Bas Kruithof vertelt: ‘We bieden een nieuwe generatie de kans om kennis te maken met het horecavak. Dat geeft geleid tot een energiek jong team. En het is de bedoeling de nadruk te gaan leggen op het bakkersambacht’. Achter de schermen worden er voorbereidingen getroffen om een kleine bakkerij in te richten, zodat het geserveerde brood, maar ook croissants en kaneelbroodjes, volledig huisgemaakt zijn. De afgelopen weken hebben restaurantgasten wekelijks een aantal broodrecepten getest en werd, waar nodig, receptuur nog aangepast. Inmiddels worden de eerste producten uit de bakkerij al aangeboden om mee te nemen.