De nieuwbouw van de school zal gesitueerd worden op het huidige speelplein.
De nieuwbouw van de school zal gesitueerd worden op het huidige speelplein. foto Kees Floor

Stand van zaken plannen nieuwbouw Bosbergschool

4 februari 2025 om 16:00 Onderwijs

Op 29 januari gingen zo’n zestig ouders van leerlingen van de Bosbergschool in Hollandsche Rading is gesprek met vertegenwoordigers van schoolkoepel Proceon en de gemeente De Bil. Eerder – op 23 januari – sprak een vertegenwoordiging van verontruste ouders met wethouder Dolf Smolenaers.

advertentie

Gemeenten zijn verantwoordelijk voor de huisvesting. Schoolbesturen zijn verantwoordelijk voor het onderhoud van het schoolgebouw. School en gemeente erkennen, dat de school in slechte staat verkeert en zo snel mogelijk geheel vervangen dient te worden door nieuwbouw. Het dak lekt en er is schimmel geconstateerd waardoor er in de wintertijd goed geventileerd dient te worden. Onderzoek leverde op dat het huidige schoolgebouw nog gebruikt kan worden. Maar indien de gezondheidslimieten overschreven worden moet zelfs aan tijdelijke huisvesting gedacht worden omdat het proces van realisatie van nieuwbouw van de school toch nog bijna twee jaar in beslag zal nemen. 

Nadat de ouders hun verbazing hadden uitgesproken over hoe het toch zo mis was gegaan met het huidige schoolgebouw werd naar de toekomst gekeken. Van belang voor ouders en leerlingen is dat de nieuwe school en de eventuele tijdelijke school in Hollandsche Rading blijven en dat is ook het streven van alle betrokkenen. Een tijdelijke nieuwe huisvesting van de school in Hollandsche Rading wordt momenteel bezien door de gemeente. 

De nieuwbouw van de school zal gesitueerd worden op het huidige speelplein, aan het dorpshuis vast en met een nieuwe gezamenlijke ingang. De peuterspeelzaal krijgt vorm in het dorpshuis. De besturen van school en dorpshuis zijn van mening dat hiermee een win-win situatie wordt gecreëerd. 

Eind maart wordt een definitief ontwerp van de architect verwacht. Dan volgt een langdurig aanbestedingstraject en voorbereidingen voor de bouw die in 2026 plaats zal vinden met als doel dat eind december 2026 leerlingen in het nieuwe schoolgebouw kunnen intrekken. (Kees Floor)