
100 jaar Werkplaats Bilthoven
20 april 2026 om 07:372026 is het jaar waarin de Werkplaats Kindergemeenschap haar 100-jarig bestaan viert. Op 17 april werd dit jubileum met ouders, werkers en medewerkers van de basisschool gevierd met een spetterende parade. Het thema ‘Toekomstmakers’ werd uitgebeeld op allerlei creatieve manieren.
advertentie
In de weken voorafgaand aan de parade hebben de werkers in workshops dans, drama, mediakunst, muziek en buitenkunst toegewerkt naar deze dag. Er was van alles te zien en te beleven. Dansoptredens waarin toekomstdieren te zien waren, muziek van de toekomstmuziekband, voorstellingen van tijdreizigers en kunst waarmee de bosrand toekomstbestendig gemaakt is. Ook konden er brieven vanuit de toekomst, geschreven aan Kees en Betty Boeke, gelezen worden, waren er stop-motion filmpjes te zien met toekomstmensen en kon er gedanst worden in de silent disco.
Kees Boeke was een echte toekomstmaker. Een man met visie, een idealist die zijn droom waar maakte: een kindergemeenschap stichten waarin kinderen leren vreedzaam met elkaar om te gaan om zo een betere toekomst voor zichzelf en anderen te creëren.
100 jaar later bestaat deze gemeenschap nog steeds en worden op de Werkplaats kinderen met hoofd, hart en handen voorbereid op hun rol als toekomstmakers in de maatschappij van nu. Het jubileum is met trots, plezier en dankbaarheid gevierd. (Fieke Blaauwendraad)