
Duurzame kerstboom
Sinds jaar en dag staat er op de kruising Soesdijkseweg Zuid - De Holle Bilt tijdens de donkere dagen voor kerst een immense kerstboom. Op zichzelf prachtig om te zien maar… er kleven wel een paar nadelen aan. Voor slechts een paar weken van glorie sneuvelt er een prachtige boom, die anders nog jarenlang zou kunnen doorgroeien. Het zagen, verslepen, plaatsen, optuigen en uiteindelijk 'vernietigen' kost onevenredig veel CO2 uitstoot. Weinig duurzaam dus. Niet geheel onbelangrijk, het kost ook nog behoorlijk wat - 'natuur' geld - dat we prima kunnen inzetten voor duurzamere doelen.
Lang verhaal kort, we plaatsen dit jaar geen kerstboom meer. Oplettende bezoekers van Beerschoten zullen zeggen: 'er staan ook twee kleine kerstboompjes bij Paviljoen Beerschoten.' Klopt. Dit zijn bio boompjes van de Groene Kans uit Groenekan. Deze boompjes gaan na de kerst daar weer terug de grond in. Duurzaam, bio en lokaal, wat willen we nog meer. Overigens is de meest duurzame kerstboom natuurlijk geen kerstboom!
Ludiek
Toch wil ik mijn mede dorpsgenoten niet geheel in de kou laten staan. Ik ben op zoek naar een duurzame kerstboom maar dan ludiek. Zelf denk ik er aan om een plaatselijke kunstenaar, van afval-hout, een demonteerbare kerstboom te laten ontwikkelen. Zodoende blijft de CO2 opgeslagen in dit hout en kunnen we nog jarenlang genieten van het lichtpuntje bij binnenkomst van De Bilt.
Ideen
Mogelijk zijn er onder jullie nog mensen die een veel beter idee hebben. Laat het me weten. Onder de inzenders wordt door de boswachtersvergadering het meest ludieke en klimaat-neutrale idee beloond met een leuke prijs én betrokkenheid bij de uitvoering. Mag ik van jullie vernemen? Inzendingen via: https://www.utrechtslandschap.nl/alternatief-kerstboom
Rest mij nog u een zalig kerstfeest te wensen!
Uw boswachter,
Joris Hellevoort, Utrechts Landschap
-
Nieuw artikel
16:00
-
Zwembad Brandenburg kijkt positief naar de toekomst
15:00
-
Peuters en kleuters leren spelenderwijs bewegen
14:00
-
Autodiefstal afgenomen
12:00
-
Participatietraject woningbouw voormalig politiebureau
10:00
-
Raadscommissie bespreekt ontwikkelingsplan Nobelkwartier De Bilt
9:31
-
Sneeuwpret
1 dag geleden
-
Dun vliesje
2 dagen geleden
-
Serie over doodgaan met rondleiding op Den en Rust
2 dagen geleden
-
Corona en het onderwijs bij Aeres
2 dagen geleden
-
Corona en het onderwijs Martin Luther Kingschool
3 dagen geleden
-
Corona en het onderwijs op De Nijepoort
3 dagen geleden
-
Wij(k)Geluk lanceert tekenactie: Hier woon ik!
3 dagen geleden
-
Geslaagde SP-actie voor De Voedselbank
3 dagen geleden
-
Naar buiten in de sneeuw
3 dagen geleden
-
Dubbele regenboog
3 dagen geleden
-
Aangepast Openbaar Vervoer in 2021
4 dagen geleden
-
Eet Mee organiseert Video-etentjes Weekend
4 dagen geleden
-
Kom in beweging voor de ALS-Lenteloop
4 dagen geleden
-
Maarten van Brenk blijft bij DOS
4 dagen geleden
-
Online Computervraagdagen
4 dagen geleden
-
De laatste schaapherder in deze regio
7 dagen geleden
2
-
Drie-eenheid
8 dagen geleden
-
Openbare digitale raadsavond over woningbouw
14 jan, 12:00
Nieuwsoverzicht
-
Nieuw artikel
16:00
-
Zwembad Brandenburg kijkt positief naar de toekomst
15:00
-
Peuters en kleuters leren spelenderwijs bewegen
14:00
-
Autodiefstal afgenomen
12:00
-
Participatietraject woningbouw voormalig politiebureau
10:00