v.l.n.r.: Monique van Mansum (activiteitenbegeleider), Dhr. G.J. Oudenes (bewoner), Angelique Stevens (vrijwilligerscoördinator), Lena van der Valk (activiteitenbegeleider) en mevr. E. De Witte-Helmerhorst (bewoonster).
v.l.n.r.: Monique van Mansum (activiteitenbegeleider), Dhr. G.J. Oudenes (bewoner), Angelique Stevens (vrijwilligerscoördinator), Lena van der Valk (activiteitenbegeleider) en mevr. E. De Witte-Helmerhorst (bewoonster).

Vrijwilligers welkom tijdens NLDoet

2 maart 2023 om 14:00 Algemeen

Op 10 en 11 maart is het weer NLDOET. Tijdens deze landelijke vrijwilligersdagen kunnen vrijwilligers de handen uit de mouwen steken bij een maatschappelijke organisatie in de buurt. Ook bij De Biltse Hof kunnen vrijwilligers meehelpen, met het opknappen van de binnentuin. 

advertentie

Ieder voorjaar kun je via NLDoet kennis maken met vrijwilligerswerk. Je kunt je zo nuttig maken en meteen een mooie ervaring beleven met mensen die je anders misschien niet zo snel ontmoet. Ook voor teams van bedrijven is NLDoet een uitgelezen kans om een steentje bij te dragen aan de lokale omgeving. Collega`s hebben een leuk uitje samen, doen iets voor een ander en leren elkaar meteen op een andere manier kennen. Dat komt de teamspirit ten goede. In alle opzichten is vrijwillige inzet dus een win-win situatie.

Klusje buiten
De Biltse Hof is dit jaar één van de deelnemers aan NLDoet. Deze woonzorglocatie biedt ondersteuning aan ouderen op gebied van o.a. wonen, ondersteuning thuis, revalidatie en welzijn. Op zaterdag 11 maart van 13.30 tot 16.00 uur kunnen vrijwilligers helpen met het wieden van onkruid en het schoonmaken van tuinmeubilair. En bij mooi weer wandelen met de bewoners op het bosrijke terrein.

Welzijn
‘Met een paar uur vrijwillige inzet kun je veel betekenen voor een ander’, zo vertelt Angelique Stevens, coördinator vrijwilligers. ‘Als dit werk gedaan is hebben we straks een fris opgeknapte binnentuin waar het voor bewoners, hun familie en medewerkers goed toeven is bij mooi weer. En dat is fijn, want aan dit soort klussen komen we zelf nauwelijks toe in de zorg’. Angelique vult aan dat mensen ook van harte welkom zijn om te reageren voor ander vrijwilligerswerk om het welzijn van de bewoners te vergroten. Denk aan fietsen (met een duo fiets), helpen met een spelletjesmiddag of een High Tea. De Biltse Hof kan altijd vrijwilligers gebruiken. Angelique bespreekt graag met je wat het beste bij je past.

Er is nog veel meer te doen tijdens NLDoet want veel maatschappelijke organisaties in gemeente De Bilt doen mee. Neem daarvoor een kijkje op www.nldoet.nl.

Voor meer informatie over NLDoet of over vrijwilligerswerk in het algemeen, vraag het aan Yasmina van Mens De Bilt of Judith van Samen voor De Bilt. Beide organisaties promoten vrijwilligerswerk in Gemeente De Bilt. Yasmina (y.almourabit@mensdebilt.nl) richt zich op particuliere vrijwilligers en Judith (judith@samenvoordebilt.nl) op bedrijfsvrijwilligers. Ze informeren je graag over de mogelijkheden, want zoals de dames zelf zeggen: “Vrijwilligers zijn onmisbaar in onze gemeente!”